niedziela, 4 maja 2014

2/inspirująca klasyka


Inspiracją dzisiejszego wpisu jest aktorka Audrey Hepburn. Dzisiaj obchodziłaby swoje 85 urodziny. 

Nie ma chyba takiej osoby, która nie wiedziałaby kim jest Audrey, ikona kina i stylu. Jednak nie była to tylko aktorka, a osoba o wielkim sercu - po karierze na srebrnym ekranie swoje życie poświęciła pracy jako ambasador dobrej woli UNICEF.

Swoje pierwsze kroki w kręgach artystycznych zaczynała stawiać jako baletnica. Potem pracowała jako modelka, by w końcu zająć się aktorstwem.
Audrey jest znana z takich filmów, jak "Śniadanie u Tiffany'ego", "Zabawna buzia", "Sabrina", "Rzymskie wakacje".

Jeżeli chcecie poczytać o życiu Audrey, to na pewno zainteresuje Was książka pt."Oczarowanie. Życie Audrey Hepburn". Natomiast w albumach  "Audrey. 100 odsłon" i "Audrey. Osobisty album Audrey Hepburn" znajdziecie piękne fotografie. Zaciekawić Was może również ilustrowana monografia "Ikony kina. Audrey Hepburn".

Mimo że od jej śmierci minęło już 21 lat, to nadal wiele kobiet na całym świecie chce ją naśladować. Bo jakże tego nie robić? Dobroć, wyczucie smaku, elegancja, maniery i wewnętrzne ciepło, empatia to przymioty, które zawsze są pożądane. Każdy chce być swoją małą ikoną, która budziłaby wśród innych ludzi nie tylko podziw. Patrząc na przykład Audrey, można stwierdzić, że prawdziwe są słowa "co sama dasz innym, do Ciebie powróci". Te, które tyczą się mody brzmią "mniej znaczy więcej" - im bardziej prosty i klasyczny strój, tym więcej ma on do przekazania.

Miejmy nadzieję, że to nie tylko moda, by być jak Audrey. Wszak nie czarna sukienka, upięte włosy i sznur pereł tworzą tę postać.

Ciekawostka: czy wiecie, że aktorka uważała, że ma za duży nos i stopy, a także, że nie ma pojęcia, dlaczego inni postrzegają ją jako piękną?

Poniżej zdjęcia przedstawiające aktorkę i kadry z filmów, w których była gwiazdą, a także kilka jej cytatów. 
Nawet google postanowiło nam dziś o niej przypomnieć :

"Śniadanie u Tiffany'ego"


"Charade"


"Zabawna buzia"


"Sabrina"

(photos via pinterest

W tym miesiącu chciałabym zainspirować się stylizacjami Audrey. Jesteście ciekawi jak mi to wyjdzie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz